01

הר שלמה- מסלול חד כיווניאתגרו את עצמכם עם המסלול הקשה והמספק ביותר בישראל! יש לשים לב לרמת הקושי של המסלול ולהתארגן בהתאם טרם היציאה אליו.

 • היישוב הקרוב:
  אילת
 • רמת קושי:
  קשה
 • אורך:
  11 ק"מ
 • משך:
  6-7 שעות
 • עונה מומלצת:
  אוקטובר- אפריל
 • זמן מומלץ:
  בוקר

הגעה למקום:

אוטובוס מספר 392 מהתחנה המרכזית באילת רצוי לצאת לדרך בסביבות השעה 06:30-07:00 בגלל האורך של המסלול. תחנת היעד שלנו היא תחנת האוטובוס "מחנה עצבת אדום" על כביש 12, זמן הנסיעה הוא בערך כ-15 דקות.

המסלול מתחיל 1.5 ק"מ צפונה לתחנת הירידה, בצד ימין של הכביש המסומן עם שילוט חום.

באוטובוס

להוסיף הגעה ברכב

ברכב

תיאור הטיול:

יום 01נקודת התחלה:
הר שלמה – כביש 12
נקודת סיום:
מלכת שבא, תחנת אוטובוס צור
אורך:
11 ק"מ
משך:
שעות 3-4 שעות

נתחיל את הטיול כאשר אנו צועדים (בזהירות) לכיוון צפון במשך כ- 1.5 ק"מ לאורך כביש 12 עד שנראה 2 שלטים חומים גדולים מצד שמאל: האחד המורה לכיוון הר שלמה והשני לכיוון נחל מפלים.

נפנה ימינה (צפון מזרח) לשביל עם הסימון הכחול ונצעד לאורך נחל לצד עצי השיטה היפים כ-1.5 ק"מ. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות כמה יעלים פראיים שאוכלים מהעצים.

שימו לב שכאשר השביל עם הסימון הכחול יסטה ימינה אנחנו נפנה שמאלה (צפון) לשביל עם הסימון האדום ונטפס במעלה הגבעה הבהירה המסומנת באדום עד לפסגה (עלייה של כ-600 מטרים). לאחר מכן נמצא את עצמנו עומדים על אוכף שחציו בצבע חום בהיר וחציו בצבע כהה – כמעט שחור. הקו שמפריד בין הצבעים הינו שבר גיאולוגי המחבר בין הר יהורם להר שלמה. בצעד אחד מהעבר אחד לשני חמש מאות מיליון שנה – כן … בצעד אחד בלבד.

לאחר מכן נפנה דרומה לשביל עם הסימון השחור ונטפס בזהירות במעלה ההר. בעלייה למעלה נשתמש ביתדות המתכת שקובעו שם לסיוע מכיוון שהטיפוס הינו תלול מאוד.

בפסגת ההר תיקחו רגע להתענג על הנוף משם אט אט נמשיך בשביל הכחול במורד נחל מפלים ונתעלם מהסימון הירוק שמתחבר לשביל.

הירידה למטה ארוכה ותלולה, וניעזר במהלכה בהרבה יתדות מתכת לשיפור האחיזה של הידיים והרגליים. נישאר על השביל עם הסימון הכחול בכל מהלך הירידה מההר. לאחר שנסיים את הירידה ונצא מהערוץ, נפנה ימינה (דרום מזרח) לשביל עם הסימון הירוק ונמשיך לאורך דרך העפר כ -2.6 ק"מ בתוך נחל נטפים.

ברגע שנתחבר לשביל עם הסימון השחור, נפנה ימינה (דרומה) ונמשיך בדרך העפר כ -3 ק"מ עד סוף המסלול.